Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jak co roku przyznała Nagrody dla  Najzdolniejszych Uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego za rok szkolny 2022/2023.  Nagroda KIG stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, wykazujących się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, jak matematyka, fizyka, chemia, informatyka, czy astronomia. Uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny, jednocześnie wykazujących się  wrażliwością i aktywnością społeczną. Tegoroczni laureaci brali udział w konkursach, olimpiadach, wyróżniali się kreatywnością oraz angażowali się w życie swojej społeczności.

W tym roku wpłynęło łącznie 6 podań, z których wybraliśmy trzy osoby przyznając im nagrody pieniężne:

I nagrodę i czek na kwotę 1.500 zł otrzymał Szymon Ruciński, uczeń  Zespołu Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu

II nagrodę i czek na kwotę 1.000 zł otrzymał Jarosław Soroka, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu

III nagroda i czek na kwotę 500 zł trafiła do Amelii Banasiak, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego Dwujęzycznego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Wręczenie nagród  odbyło się 4 września o godz. 8:00  w I Liceum Ogólnokształcącym Dwujęzycznym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu oraz o godz. 12:30 w Zespole Szkół Ekonomiczno- Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu. Wszystkim jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaangażowanie i liczymy, że wspólnie uda nam się zainteresować uczniów nauką przedmiotów ścisłych. Gratulujemy!