5 grudnia 2022 r. w  Gryficach, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu, Gryficki Klaster Energii oraz Zakład Elektryczny Gryfice zorganizowali konferencję na temat budowy potencjału firm z Polski zachodniej na rzecz lokalnego łańcucha dostaw dla offshore.

Impulsem do spotkań jest informacja o budowie fabryki Vestas na potrzeby energii wiatrowej na Bałtyku we współpracy z Orlenem. Małe i średnie firmy patrzą na nowy obszar usług, który może stać się motorem do rozwoju naszego regionu.

Podczas ww. konferencji o dotychczasowych doświadczeniach, planach, podejściu  do współpracy mówiła pani Magdalena Klera-Nowopolska. Prelegentka z firmy tworzonej przez Polenergię, omawiała inwestycje MFW Bałtyk I, II & III.

Partnerami konferencji była między innymi Kołobrzeska Izba Gospodarcza, jednym z prelegentów – pan Artur Lijewski, prezes Zarządu Portu Morskiego Kołobrzeg, członek KIG. Konferencja w Gryficach to  kolejne  spotkanie w tematyce offshore, po podpisanym porozumieniu na rzecz współpracy dla OZE, wodoru i offshore w  porcie w Kołobrzegu tego roku.

Offshore na Bałtyku. Morze możliwości dla firm z Pomorza Zachodniego (24kurier.pl)