Nagroda Manager roku 2019 dla Pana Mariana Jagiełki

Dnia 5 października 2019 w koszalińskim teatrze Varietè Muza odbyła się trzecia edycja Gali Konkursu Pracodawca Pomorza 2019.  W kategorii Manager Roku nagrodę otrzymał nasz wieloletni członek oraz jeden z założycieli Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej, Pan Marian Jagiełka.  Na stronie Północnej Izby Gospodarczej Koszalin napisano:

,,W tym roku powołaliśmy VI kategorię Manager Roku 2019. Jednogłośną uchwałą Rady Północnej Izby Gospodarczej w Koszalinie postanowiliśmy nagrodzić Pana Mariana Jagiełkę.
Chcieliśmy w ten sposób z okazji 30-lecia wolnej i demokratycznej Polski, a tym samym prowadzenia otwartej działalności gospodarczej nagrodzić Człowieka który uosabia pozytywne zmiany zachodzące w Polsce, szczególnie w polskiej gospodarce. Ta nagroda to też hołd tym wszystkim, którzy na początku transformacji tworzyli podwaliny zasad wolnorynkowych na terenie Pomorza. Osoba Mariana Jagiełki kojarzona jest nie tylko z działalnością biznesową, z projektami deweloperskimi i budowlanymi PRO-BUD, czy Hotelem Aquariuss w Kołobrzegu, ale także z szerokiej działalności dobroczynnej, pomocy w działaniach Stowarzyszenia Osób z Upośledzeniem Umysłowym, tworzenie Warsztatów Pracy Pozaszkolnej, ufundowanie mieszkań dzieciom z domu dziecka, rodziny popegeerowskiej i wielu innych.
Jest założycielem spółki PRO-BUD, która działa od 1989 roku z sukcesem wykonując kolejne zlecenia spośród których znane są budynki centralnej zabudowy Koszalina i tzw. starówki Kołobrzegu, a także realizacje komercyjne i mieszkaniowe w kraju i zagranicą m.in. w Berlinie i Poczdamie. Pan Jagiełka jest również znany ze wspierania lokalnej społeczności włączając się w imprezy na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Podczas żarliwej dyskusji Rady wybór argumentowano szerokim wsparciem na rzecz pracowników i partnerskimi relacjami na linii Pracodawca – Pracownik, a o których słyszały poszczególni członkowie Rady
Cieszymy się, że możemy wyróżnić Pana Mariana Jagiełkę pierwszym tytułem Managera Roku przy okazji trzydziestolecia istnienia firmy i przedsiębiorczości w Polsce.”

Podobnie jak w latach poprzednich, nagrody przyznane zostały z podziałem na kategorie.
Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Mikroprzedsiębiorstwa (zatrudniające do 10 osób) – AR Partners Sp. z o.o.
Przedsiębiorstwa małe (do 50 osób) – Kancelaria Doradztwa Podatkowego i Audytu Debet Sp. z o. o.
Przedsiębiorstwa średnie (do 250 osób) – All Good S.A.
Przedsiębiorstwa duże (powyżej 250 osób) – Espersen Koszalin Sp. z o. o.
Społeczna odpowiedzialność biznesu – firma aktywna lokalnie oraz wykazująca dbałość o środowisko w którym działa – MPS International Sp. z o. o.

Relacje z wydarzenia można zobaczyć na:

http://prk24.pl/44716966/poznalismy-laureatow-konkursu-pracodawca-roku-pomorza-2019

https://www.gawex.pl/wiadomosci/wydarzenia/18820/Gala-Konkursu-Pracodawca-Roku-Pomorza-2019