I edycja Nagrody Kołobrzeskiej Izby Gospodarczej przyznawanej dla uczniów szkół średnich powiatu kołobrzeskiego za osiągnięcia szkolne i pozaszkolne za nami. Spośród przesłanych zgłoszeń wybranych zostało troje uczniów, którzy otrzymali dyplomy gratulacyjne wraz z symbolicznymi czekami.

I nagrodę i czek na kwotę 1.200 zł otrzymał Karol Górecki, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

II nagrodę i czek na kwotę 1.000 zł otrzymała Magdalena Wójcik, uczennica Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie.

III nagroda i czek na kwotę 800 zł trafiła do Bartosza Salwiczek, ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

W tegorocznej edycji zdecydowano również o przyznaniu nagrody specjalnej za wyjątkowe osiągnięcia krajowe i międzynarodowe w szachach dla Julii Antolak, uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

Nagroda KIG przyznawana jest corocznie i stanowi wyróżnienie indywidualne dla uczniów, których zainteresowania wykraczają poza program szkolny i którzy mogą poszczycić się znaczącymi osiągnięciami w nauce z przedmiotów ścisłych, tj. matematyki, fizyki, chemii, astronomii czy informatyki.

Serdecznie gratulujemy Laureatom, ich rodzicom oraz gronu pedagogicznemu.

Kolejna edycja konkursu już za rok.